Bulunan hazineyi

Dünyayla paylaş

Bulunan her güzellik yada insan hayatını kolaylaştıran şeyi insanlarla paylaşıyoruz. Bazen sorunlara çözüm oluyoruz. Bazen eğlenmek için yazıyoruz.

Şu an o kadar verimli olmasa da yaşı olmayan makaleler yazmaya çalışıyoruz eğer 1 makaleden bir kişi bile yararlandıysa bunu başarı biliyor ve kendimizi motive ediyoruz.

Program Tanıtımları

İlginç programları bulup kullanıp kullanıcı izlenimlerini paylaşıyoruz.

Sorunlar

Bazı işletim yada sistem bazlı sorunlara ışık tutmaya çalışıyoruz

Performans

Program ve bilgisayarların hatta programların nasıl daha hızlı çalışacağını paylaşıyoruz.

Müdavim Yazarlar (Valla şuan yok olur mu bilmem)

 • Neler Yapıyosunuz?

  Zamanı geçmeyen geçse de yararlı olacak makaleler

  Öyle bir makale düşünün ki hiç bir zamana yenik düşmesin tabi eninde sonunda çöp olacaktır ama uzun yıllar birilerine yardım edebilsin. Biz bunu yaratmaya çalışıyoruz.

  Araştırmalar ve Çözümler

  Bazı sorunlar o kadar can sıkıcıdır ki çözmesi de bir hayli zahmetlidir. Bizde bu sorunların çözümleri üstünde durmak istiyoruz.

 • Siz Kimsiniz?

  Garip Bir Site

  Aslında garip bir siteyiz bir kişisel blog’tan öte değiliz. Bakalım gün gelir belki büyürüz falan bilemedim.

  İçerikleriniz Neyle Alakalı

  Bir içerik portföyümüz yok. Her konu hakkında yazabiliriz. Bizim adımız inceliyorum. Tabi ki her şeyi inceleyip irdeleyerek yazıya dökebiliriz.

 • Sorunlarımın Çözümü Yoksa?

  Araştırma ve Sonuçları Değerlendirme

  Sorununuz eğer çözebileceğimiz bir şey ise bunu araştırırız. Sorunu yaşayan kişileri ve nasıl çözdüklerini toparlar daha sonra bunu akıcı bir dilde gerekirse görseller ile anlatırız.

  Soru & Cevap Bölümü

  Eğer bizim çözebileceğimiz bir sorun değilse belki bizim sitemizi ziyaret eden bildiği bir çözümdür. Soru & Cevap kısmında sorunuzu sorabilir ve cevap bekleyebilirsiniz.

Press Office News

 • Windows sıkıştırılmış bellek problemi
  Windows sıkıştırılmış bellek problemi

  Evet arkadaşlar sıkıştırılmış bellek problemi nasıl düzeltilir bunu anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bazı yazılarda şununla karşılaşıyorum ve doğru bulmuyorum. Sıkıştırılmış bellek kullanması iyi bir şey, sıkıştırılmış bellek daha sonra kullanmak için ram de tutulan bilgidir gibi.. Şahsen 16gb ram e sahibim. Sıkıştırılmış belleğe ihtiyacım yok ihtiyacım olduğunda devreye girmeli. Bu durum 8 gb ram e sahip

 • Gadwin ekran yakalama kırpma aracı
  Gadwin ekran yakalama kırpma aracı

  Bazen küçük programlar hayat kurtarır. Benimde böyle bir zamanıma denk gelmiş olacak bu sevimli program. Küçük ama işlev olarak çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Bazen ekranda küçük bir yerin resmini almak için tamamını çekip sonra kesip koymamız gerekiyordu hani artık Gadwin var. Gadwin başarılı bir ekran yakalama ve kırpma aracı. Yükledikten sonra Windows ile beraber

 • NetMaster CBW-383Z4 Ayarları
  NetMaster CBW-383Z4 Ayarları

  Selamlar, Netmaster modem hakkında aslında daha önce bir kaç sitede yazılar yazmıştım. Benimde zamanında internetten bulduğum ve deneyerek test ettiğim ve onayladığım şeylerdir aşağıda anlatılanlar. Netmaster CBW-383Z4 için sorunlar ve ayarları anlatmaya çalıştım. Biliyorsunuz bu modemi uydunet Türksat’ın internet servisini aldığınızda size veriyorlar. Netmaster pek de sorunsuz bir modem değil ve bazen saç baş yoldurabilecek