Gadwin ekran yakalama kırpma aracı

Gadwin ekran yakalama kırpma aracı

Bazen küçük programlar hayat kurtarır. Benimde böyle bir zamanıma denk gelmiş olacak bu sevimli program. Küçük ama işlev olarak çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Bazen ekranda küçük bir yerin resmini almak için tamamını çekip sonra kesip koymamız gerekiyordu hani artık Gadwin var. Gadwin başarılı bir ekran yakalama ve kırpma aracı. Yükledikten sonra Windows ile beraber

Bazen küçük programlar hayat kurtarır. Benimde böyle bir zamanıma denk gelmiş olacak bu sevimli program. Küçük ama işlev olarak çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Bazen ekranda küçük bir yerin resmini almak için tamamını çekip sonra kesip koymamız gerekiyordu hani artık Gadwin var.

Gadwin başarılı bir ekran yakalama ve kırpma aracı. Yükledikten sonra Windows ile beraber başlıyor ve saatin yanındaki yerini alıyor. Program pritscreen tuşunun işlevini alıyor. Pritscreen tuşuna bastığımızda güzel bir fotoğraf sesiyle önümüze aldığımız ekran görüntüsü geliyor.

En güzel özelliği bu değil en güzel özelliği ise Ctrl + Printscreen tuşlarına bastığımızda Mouse ikonu değişiyor ve seçtiğimiz bir alanı kırpılmış olarak alabiliyoruz. Aşağıda örnek olarak birkaç resim görebilirsiniz. Aşağıda örnek resimleri ve panelini paylaşıyorum.

Gadwin Ayarlar ve Özellikler

screen-shot-10-15-16-at-12-16-am

gadwin ayarlar

Buradan görüldüğü üzere programın başlangıçta açılmasını yada açılmamasını sağlayabiliyorsunuz.
Küçük bir widgeti var bu widget masaüstünüze yapışıyor ve tuş kullanmadan da işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Bu widget’ı bu alandan kapatmak mümkün.
Dilerseniz saatin oradaki ikonu kaldırıp sadece program açıkken işlem yapıp daha sonra kapatmanız gereken ayara da yer verilmiş.
Dilerseniz çekmeden önce geri sayım ayarlayabiliyorsunuz.
Ekran görüntüsü alırken programı görünüp görünmeyeceğini ayarlayabiliyorsunuz.
Bildirimleri açıp kapatabiliyorsunuz.
Kamera sesini kapatıp açabiliyorsunuz.

 

 

Gadwin Kısa Yollar

screen-shot-10-15-16-at-12-16-am-001

gadwin kısa yollar

 

 

Bu alanda görüntü alma kısa yolları yer almakta. Örneğin sadece printscreen tuşuna bastığınızda işlevi aynı sadece önünüze çektiğiniz ekran geliyor. Shift + printscreen pencere yakalamaya yarıyor siz ayarlama yapmıyorsunuz. Program otomatik olarak örneğin chrome penceresini seçiyor ve tamamını çekiyor. Şahsen ben fazla kullanmadım ama denemelerimde çoğunu yakalasa da bazen afalladığı, çuvalladığı oluyor. Diğer yandan ctrl + printscreen her zaman kullandığım kısa yolum. Bu kısa yolu da bu ayarlar kısmından değiştirebiliyorsunuz.

 

 

 

Gadwin Resim Ayarları

screen-shot-10-15-16-at-12-17-am

gadwin resim ayarları

 

Bu alanda mouse görünsün mü? görünmesin mi? Bunun ayarı var. Güzel ve kullanışlı bir ayar çoğu zaman mouse ya unutuluyor yada gösterilmek istenen kısım mouse ile gösteriliyor. Denemedim ama bu alanda mouse ikonunun şeklini değiştirebiliyorsunuz.
Diğer yandan büyük resimlere değil küçük minimal kırpmalar isteyen kişiler bu alandan boyutu ayarlayabiliyor.
Dilerseniz resim üzerine saat tarih gibi şeylerde eklenebilmekte.
Gölge ayarıda bulunuyor şahsen kırptıktan sonra verdiği gölge bir çok yerde çok daha güzel durmasını sağlıyor.
En alttaki ayara gelince bu ayar gri siyah beyaz olmasını sağlıyor aldığınız görüntünün.

 

 

 

Gadwin Gönderme ve Gösterim Ayarları

screen-shot-10-15-16-at-12-17-am-001

gadwin gönderme ve gösterme ayarları

 

İlk ayar çektiği resmi bize göstermesini ve tabi ki o resimde düzenlemeler yapabileceğimi küçük bir uygulama açıyor. Bu uygulamada bir çok şey çok basit bir şekilde yapılabiliyor. Örneğin metnin üstünü çizme yada bir bölgeyi işaretleme gibi basit ve kullanışlı işlevlere sahip. Bu alandan resim formatını kafanıza göre ayarlayabiliyorsunuz. Bir çok formatı destekliyor. Dilediğiniz taktirde tarih ve saatle kaydettiği dosya ismini bu alandan değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca direk yazıcıya gönder yada mail gönder gibi özellikleri kullanmasam da güzel düşünülmüş ve güzel ince ayrıntılar.

Bu küçük uygulama demo sürüm olarak ücretsiz ben yıllardır demo olarak kullanıyorum. Sadece resmin üzerine demo yazıyor belli belirsiz. Resimlerde dikkat ederseniz görürsünüz. Kullanımı gayet kolay ve sisteme kullanılmıyor iken hiç yük bindirmiyor. Mutlaka denenmesi gereken hatta bilgisayarda bulunması gereken bir program olduğunu düşünüyorum. Bir sayfada bir makale gördüğünüzde gadwin yardımınıza koşabilir. Bu makaleyi sadece yazıları alacak şekilde kırparak kaydedebilir ve daha sonra okuyabilirsiniz.

Gadwin İndirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://adf.ly/1eqAJm

Kolay Gelsin..

emre
ADMINISTRATOR
PROFİL

Posts Carousel

Yorum Yap

Yorum göndermek için giriş yapmış olmanız gerekir.

Latest Posts

Top Authors

  • emre
    ADMINISTRATOR

Most Commented

Featured Videos